Pro rodiče

Patříme mezi tzv. koedukované oddíly - tedy společný pro holky i kluky.  V oddíle máme nyní tři družiny Benjamínky, Vlčata a Světlušky.  Některé akce probíhají zvlášť po družinách, jiné jsou společné pro celý oddíl. Náplň oddílových činností je různorodá a přizpůsobená jak příslušným věkovým kategoriím, tak i individuálním potřebám dětí. Součástí programu jsou hry, aktivity, soutěže, projekty a další činnosti.

Vstup do oddílu

Členem oddílu se dítě stává po odevzdání vyplněné přihlášky a uhrazení ročního členského příspěvku. Přihlášku není třeba vyplnit hned na první schůzce, děti mají možnost se v oddíle rozkoukat a zkusit si program. 

V průběhu školního roku nové členy zpravidla nepřijímáme, pouze ze zvláště závažných důvodů např. stěhování. Družiny mají "rozjetý" program, který vrcholí na letním táboře a "naskočení" nováčka by nemuselo být zrovna snadné. Ale nezoufejte, nábor nových členů bude v září

Členský příspěvek

Jeho výše pro rok 2018 zůstává stejná jako loni, tedy 350 Kč. Tuto částku odvádíme vyšším organizačním složkám (středisko, okres, kraj, ústředí), které nám na oplátku zajišťují adekvátní servis (např. pojištění dětí, dotace od Ministerstva školství atd.). Každý registrovaný člen dostává skautský časopis, který je vhodný pro jeho věkovou kategorii.  Náš oddíl navíc k této částce vybírá 200 Kč, které zůstávají přímo v naší pokladně pro potřeby oddílu. Celkový roční registrační poplatek 550 Kč.

Cena za výpravy

Pohybuje se přibližně kolem 70-150 Kč za jednodenní výpravu (doprava, vstupy);  za vícedenní (tzn. s přenocováním) pak 250-400 Kč (doprava, vstupy, ubytování, strava) 

Cena za letní tábor

Např. letošní letní tábor na 8 dní vyšel na 2000 Kč. V ceně bylo 5x denně jídlo, pronájem tábořiště, doprava osob a materiálu, pořízení vybavení, pronájem mobilních toalet. Snažíme se o cenově dostupný, ale zároveň nepodhodnocený tábor.


Skautský kroj 

Kroj nemusí být vůbec nový, klidně odkoupený od staršího člena, který z něj už vyrostl atp. Někdy se dá pořídit kroj i na internetovém bazaru, u nás do budoucna plánujeme bazar krojů v rámci oddílu. Ještě než jej budete kupovat fungl nový, poptejte se vedoucího oddílu, jestli se nebude dělat hromadná objednávka přes Junshop, což je specializovaný skautský obchod, a co případně by bylo dobré přikoupit. Navíc každý držitel členské karty Junáka má slevu na nákup v Junshopu  - o vydání karty je třeba zažádat při registraci v organizaci (tedy vždy v lednu daného roku) . 

Benjamínci

Triko krojové pískové dětské, cena cca 130,- Kč

Vlčata, Světlušky

Krojová košile pěší dětská, cena cca 500,- Kč nebo pro starší děvčata Krojová halenka dámská 100% BA, cena 675,- Kč


Turistické/tábornické vybavení

Pevné boty, batoh, zavírací nožík (Vlčata, Světlušky, Skaut a Skautky), ešus,  karimatka, spacák

Protože toto jsou nákladnější, ale potřebné položky, berte je jako náměty na dárky k narozeninám, svátku, za vysvědčení, k Vánocům apod.