Výprava na Pulčínské skály 25.2. 2017

04.03.2017

V sobotu 25.2. v 9.00 jsme se od fary Hovězí vydali objevit ledové království na Pulčínských skalách.

Tentokrát nás doprovázeli i někteří rodiče a mladší bráškové našich Svišťů a Mravenců.

Počasí nám přálo, po předchozích deštivých dnech, pěkně pod nohami přituhlo, malinko nasněžilo a obloha byla také jako vymalovaná.

A k tomu ještě objevitelský zápal a nadšení - to vypadá na parádní výpravu 

Po přesunu auty do Zděchova a po seznámení s hlavním úkolem výpravy- Objevení a dobytí ledového království, začínáme stoupat na rozcestí Radošov - sedlo.

Po družinovém úkolu - vynesení darů pro rytíře, nás kousek pod sedlem vítá Pán Ježíš na kamenném kříži. S pocity díků za naše společenství se pomodlíme naši oddílovou modlitbu, přečteme trefný žalm a uděláme první fotografie.

Pokračujeme kousek k sedlu a čeká nás svačinka a první úkoly. Nalezení kartiček se zvířaty, jejich stopami a jejich obvyklou potravou. Pak pokračujeme dále a úkolem je nyní vybrat si po cestě správné kopí, které budeme potřebovat po celou cestu k ledovému království.

Učíme se ořezat si na kopí špičku a pak házet kopím do zavěšených kruhů. Pokračujeme dále tentokrát jako dobře naladěná mašinka.

Cesta rychle a příjemně utekla a naše úsilí nese zasloužené ovoce - objevujeme ledové království. Po posilnění stavíme na objeveném území z našich kopí objevitelská teepee.

V úžasu ( ne v němém ) pak sledujeme tvořitelský um matky přírody, kdy ze skal vytékají do oranžova zbarvené ledopády.

Na zpáteční cestě při hře bomba opět oceňujeme další dar přírody, zmrzlý povrch, i když za bahna by to byla jistě taky bezva výzva 

Šťastně se vracíme ledovou cestou plní dojmů a někteří i s poněkud naraženým pozadím k autům a loučíme se pokřikem Nazdar.

Těšíme se i příště a co Vy ?

Skautu Zdar !!!

Beefman